Cum pot sa invat proiectarea cu php intru timp scurt,

Aici puteţi posta întrebari legate de instalare şi configurare PHP, Apache, IIS, MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server sau altele.

Moderator: Moderatori

pyt3
New Member

Cum pot sa invat proiectarea cu php intru timp scurt,

Mesajde pyt3 » Mar Dec 03, 2002 10:35 pm

Salutare
Ma confrunt cu o astfel de problema momentan. Si ca atre am inceput sa caut pe net informatii dar din pacate , pana acum , nu am gasit cam nimic.
Am dat de voi si sper sami raspundeti cat mai repede caci ma preseaza timpul. Sper ca ma intelegeti.
Pe scurt : nu prea am cunostinte de php, apoi vreau sa invat totul de la instalare pe Win 2000 profesional pana la lucrul practic si sami fac proiectul care trebuie sal fac si sa iasa si bine si pe deasupra sa-l si inteleg :)
O sa incerc sa citesc partea in limba romana a manualului de pe pagina principala sa vad ce iasa.
Pentru orice sugestii va roggg sa ma contactati.
Multumesc Cristi P[/list][/b]

Cristi P.

cristi
PHPRomania Admin Team

Mesajde cristi » Mie Dec 04, 2002 12:10 pm

Salut,

Site-ul a fost creat in acest scop. Pentru orice intrebari te rog foloseste forumul. Iti recomand manualul realizat de catre studentii din Iasi a carui link il gasesti in zona proiecte a site-ului nostru.

Spor ... la invatat !
Cristi

doru
New Member

Mesajde doru » Joi Ian 16, 2003 11:45 am

este publicata in editura Teora o carte, tradusa, numita PHP 4.0. Nu mai stiu autorul, dar dupa ce am citit-o o data m-am luminat si am început să înţeleg şi documentaţia de pe situl oficial. Dacă o găseşti, cumpăr-o sau împrumut-o căci merită.

Înapoi la “Instalare”