Eroare instalare PHP 2356

Aici puteţi posta întrebari legate de instalare şi configurare PHP, Apache, IIS, MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server sau altele.

Moderator: Moderatori

Misulache12
PHPRomania Supporter
Mesaje: 27
Membru din: Vin Aug 22, 2014 10:33 am

Eroare instalare PHP 2356

Mesajde Misulache12 » Vin Aug 22, 2014 10:49 am

Salut,
Am vrut sa instalez PHP-ul pe calculatorul meu cu Windows 7 si IIS activat. Pe site-ul PHP am gasit doar o singura versiune "non threaded" de instalare, asa cum este recomandat pentru IIS si anume versiunea 5.3.29 avand fisierul de instalare php-5.3.29-nts-Win32-VC9-x86.msi. Dupa lansarea in executie a instalarii, desi inceputul este relativ bun, primesc mesajul: „The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is 2356". Care sa fie problema?



MarPlo
Senior Member
Mesaje: 885
Membru din: Mie Sep 24, 2008 9:32 am
Localitate: Braila
Contact:

Re: Eroare instalare PHP 2356

Mesajde MarPlo » Vin Aug 22, 2014 12:18 pm

Salut
Daca nu ai experienta in instalare php - mysql - apache, mai bine folosesti XAMPP (sau Wamp server). Le instaleaza si configureaza automat pe toate trei. E mai simplu si usor.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eroare instalare PHP 2356

Mesajde Birkoff » Vin Aug 22, 2014 12:44 pm

daca vrei neaparat iis, dezinstaleaza tot, verifica sa nu mai ai procese active in system (ca sa nu dea conflict la o noua reinstalare) si urmeaza pasii din tutorialul asta
http://www.phpromania.net/articol/42/Instalare_IIS.html

la final o sa ai si iis + mssql + php + mysql
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Misulache12
PHPRomania Supporter
Mesaje: 27
Membru din: Vin Aug 22, 2014 10:33 am

Re: Eroare instalare PHP 2356

Mesajde Misulache12 » Mar Sep 09, 2014 11:45 am

Multumesc foarte mult, managerul de instalare a facut totul ca la carte a.i. am iis+php+mysql pe calculator.


Înapoi la “Instalare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 36 vizitatori