Tomcat

Aici puteţi posta întrebari legate de instalare şi configurare PHP, Apache, IIS, MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server sau altele.

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
simion
Junior Member
Mesaje: 40
Membru din: Joi Mai 29, 2008 10:48 am
Localitate: Bucureşti

Tomcat

Mesajde simion » Lun Iul 14, 2008 4:59 pm

Ce ştiţi despre această mizerie de server ?
De asemenea, este neapărat necesar să utilizez Java Sun Virtual Machine ?
Eu am Windows XP, şi ştiu un server mişto de chat. Dar din păcate este realizat pe bază de 'Tomcat'. Iar providerul îmi indică să utilizez Java Sun VM. Dar nu merge nici dacă-ţi baţi copii cu cureaua de la cias.
Sunt pe aici utilizatori de asemenea server ?
---
Întrebare auxiliară: Dacă da, cunosc aceştia cum poate fi plasat acesta pe gazde ? :(
---
OBS. Am fost pe forumu' celui care are serverul respectiv, şi i-am scris 'I hate JavaSun VM beacoze he slowdown my computer' şi ăla ca un nenorocit ce este mi-a răspuns cam aşa 'this server is not for you' !

Pe bune, dacă rezolvăm problema cu JavaSun şi JavaMicrosoft, ar ieşi ceva mişto. Adică aş dori să utilizez MSJVM şi nu JSVM.

Aştept răspunsuri.

:P


IExplorer, HTML, JavaScript, VBScript, PHP, VML, VRML, AIML, Python, Blender, 3dMax, Dune, IIS, Apache, Platform 7, ABNet, Jeskola-Buzz, Psycle, TTS, ...

Avatar utilizator
mihaitha
Senior Member
Mesaje: 2383
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:40 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesajde mihaitha » Lun Iul 14, 2008 5:49 pm

Daca te chinuiai sa de documentezi putin aflai ca:
1. Tomcat este server de java. Deci chiar nu intelegi ce vrei sa faci cu Tomcat daca n-ai nevoie de java.

2. 'Serverul acela misto de chat', daca necesita Tomcat, inseamna ca e scris in Java.

3. Microsoft Virtual Machine a fost intrerupt de 4 sau 5 ani. Intre timp Java VM a crescut de la versiunea 1.3 la 1.6 (cu cateva update-uri de rigoare).

4. Daca respectivului i-ai scris asa ceva, ar trebui sa fii fericit ca ti-a raspuns atat de diplomatic. Eu unul nu as fi facut-o. Un astfel de mesaj demonstreaza clar ca habar n-ai despre e vorbesti.

5. Te-ai murdarit la gura de engleza?

Avatar utilizator
Quber
Senior Member
Mesaje: 874
Membru din: Mar Iun 27, 2006 8:33 pm
Localitate: localhost
Contact:

Mesajde Quber » Lun Iul 14, 2008 6:05 pm

@simion, iti trebuie urgent la medic, dute ca nu o sa iti strice garantez..!
A man who dares to waste one hour of time has not discovered the value of life.


Înapoi la “Instalare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori