[ajutor] boti sau persoane neautorizate

Dacă aveţi probleme cu forumul dvs PHPBB, dacă vreţi să adăugaţi un MOD vă recomandăm forumul comunităţii PHPBB.ro.

Moderator: Moderatori

lNFERNO
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 14, 2014 1:20 am
Localitate: Craiova

[ajutor] boti sau persoane neautorizate

Mesajde lNFERNO » Vin Feb 14, 2014 1:26 am

Salutari, sunt nou pr forumul vostru si sper sa postez unde este bine, daca am gresit locul, rog sa se mute. Multumesc

Problema mea este urmatoarea: Azi este prima oara cand folosesc php-ul si pana acum mi sa parut ok, doar ca de cateva ore, se tot inregistreaza boti sau useri pe site si posteaza tot felul de linkuri pe unde apuca.
Specific ca siteul nici nu e terminat, deci posteaza unde sunt threndurle predefinite.
Ma puteti ajuta? Multumesc
Adresa siteului meu: http://forum.grupvag.ro/



alexe
Average Member
Mesaje: 60
Membru din: Vin Sep 14, 2012 3:45 pm

Re: [ajutor] boti sau persoane neautorizate

Mesajde alexe » Vin Feb 14, 2014 8:34 am

Instaleaza acest plugin https://www.phpbb.com/customise/db/mod/keycaptcha/ si nu vei mai avea probleme .

lNFERNO
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 14, 2014 1:20 am
Localitate: Craiova

Re: [ajutor] boti sau persoane neautorizate

Mesajde lNFERNO » Vin Feb 14, 2014 10:49 pm

Merci frumos de raspuns, cineva mi-a mai recomandat si Q&A (Quest and Answear) ce parere ai?

alexe
Average Member
Mesaje: 60
Membru din: Vin Sep 14, 2012 3:45 pm

Re: [ajutor] boti sau persoane neautorizate

Mesajde alexe » Mar Feb 18, 2014 8:17 am

Eu nustiu ce sa zic, nu am folosit asa ceva pe protectia inregistrarii .
Am folosit numa keycaptcha pentru ca nu tare trec o parte mare din botii de el. Eu unu de cand il folosesc nu mai am nici un bot inregistrat . :)

lNFERNO
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 14, 2014 1:20 am
Localitate: Craiova

Re: [ajutor] boti sau persoane neautorizate

Mesajde lNFERNO » Mar Feb 18, 2014 3:08 pm

alexe scrie:Eu nustiu ce sa zic, nu am folosit asa ceva pe protectia inregistrarii .
Am folosit numa keycaptcha pentru ca nu tare trec o parte mare din botii de el. Eu unu de cand il folosesc nu mai am nici un bot inregistrat . :)


keycaptcha l-am bagat si eu (cea cu imaginea sa o completezi) si pana acum nii un bot. :d
merci de raspuns :)


Înapoi la “PHPBB”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori