Scoaterea totala a datei de la un topic

Dacă aveţi probleme cu forumul dvs PHPBB, dacă vreţi să adăugaţi un MOD vă recomandăm forumul comunităţii PHPBB.ro.

Moderator: Moderatori

Makko
Average Member
Mesaje: 58
Membru din: Joi Aug 09, 2007 1:22 pm

Scoaterea totala a datei de la un topic

Mesajde Makko » Sâm Oct 16, 2010 12:04 am

Tocmai am instalat un phpBB3 si merge ok. Am creat cateva topicuri de test si as vrea sa va intreb daca totusi se poate scoate data crearii unui topic pentru ca eu nu am reusit sa schimb din ACP.

La board settings Date format am pus custom si am experimentat cu mai multe formate, dar nici unul nu s-a schimbat pe forum.

Nu umblu eu unde trebuie ? Am dat de vreun bug ? Cum as putea sa scot de tot data de acolo.

Multumesc.



quadmachine
Senior Member
Mesaje: 807
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:58 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde quadmachine » Sâm Oct 16, 2010 12:20 am

Prin viewtopic_body.html.

Makko
Average Member
Mesaje: 58
Membru din: Joi Aug 09, 2007 1:22 pm

Mesajde Makko » Sâm Oct 16, 2010 12:31 am

poti sa fii te rog putin mai specific ... Nu am mai lucrat inauntru templateurilor de phpBB3 si nu am gasit decat ...

<p class="author">

dar se pare ca data e pusa acolo fara nici un alt element html de care sa ma leg

Makko
Average Member
Mesaje: 58
Membru din: Joi Aug 09, 2007 1:22 pm

Mesajde Makko » Sâm Oct 16, 2010 12:43 am

pana la urma am gasit ce cautam in forumlist_body.html si am inlocuit linia

Cod: Selectaţi tot

<!-- IF not S_IS_BOT --><a href="{forumrow.U_LAST_POST}">{LAST_POST_IMG}</a> <!-- ENDIF --><br />{forumrow.LAST_POST_TIME}<!-- ELSE -->{L_NO_POSTS}<br />&nbsp;<!-- ENDIF --></span>


cu

Cod: Selectaţi tot

<!-- IF not S_IS_BOT --><a href="{forumrow.U_LAST_POST}">{LAST_POST_IMG}</a> <!-- ENDIF --><!-- ELSE -->{L_NO_POSTS}<br />&nbsp;<!-- ENDIF --></span>
[/code]


Înapoi la “PHPBB”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori