Nevoie de ajutor !!!

Dacă aveţi probleme cu forumul dvs PHPBB, dacă vreţi să adăugaţi un MOD vă recomandăm forumul comunităţii PHPBB.ro.

Moderator: Moderatori

aNak1N
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 04, 2010 12:18 pm

Nevoie de ajutor !!!

Mesajde aNak1N » Lun Oct 04, 2010 12:24 pm

Salutare tuturor , am si eu un forum phpBB3 si nu ma pricep prea bine la adaugat sondaje (defapt nu ma pricep deloc la sondaje) , asa ca as dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste instructiuni despre cum sa adaug sondaje pe prima pagina a forumului . Si mai am o problema , nu stiu cum sa adaug si categoria unde sa pun imaginile sau adresele forumurilor partenere. Va rog ajutati-ma , si daca am gresit postul , scuze , nu prea stiu unde sa postez , sunt now pe forum . multumesc anticipat



Avatar utilizator
Sim Master
Average Member
Mesaje: 189
Membru din: Dum Aug 22, 2010 4:31 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Sim Master » Lun Oct 04, 2010 2:47 pm

pentru bannere modifica overal_footer.html din styles/nume_tema/template/

aNak1N
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 04, 2010 12:18 pm

Citat

Mesajde aNak1N » Mar Oct 05, 2010 8:32 am

Multumesc dar eu nu vrau benner la forum , vreau sa pun pe prima pagina (adica la index.php) un sondaj de genu : "ce mode de cs va place mai mult" si raspunul "normal" , "gungame" , "warcraft" etc , si ei sa poata sa aleaga printr-un singur click pe e ii place ex : (mie imi place normal deci dau click pe normal) si dupa apas pe butonul voteaza .

Iar la a doua problema e treaba cum adaug (tot la index) sa apara o imagine sau mai multe intr-un chenar la care sus sa scrie parteneri iar cand dai click pe vreo imagine sa te duca la acel partener (ex: cand dau click pe imaginea cu o cupa sa ma duca la un forum al unei cupe) . Sper ca ati inteles acuma. Dar oricum merci SIM MASTER

edit : Nu prea ma pricep asa , daca imi spui pas cu pas poate inteleg, sau iti dau id prin pm si ma ajuti pe mess daca te pricepi
Ultima oară modificat Mar Oct 05, 2010 11:18 am de către aNak1N, modificat 1 dată în total.

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Mesajde nevvermind » Mar Oct 05, 2010 10:01 am

Iei un topic cu poll de pe un forum pe care-l ascunzi "vederii" si-l arunci intr-o pagina custom.

Am inteles ca si portalurile fac asta.

quadmachine
Senior Member
Mesaje: 807
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:58 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde quadmachine » Mar Oct 05, 2010 5:37 pm

1. Cauti pe google "PHP poll script" si il bagi in overall_header.
ACP-styles-theme name

Si te folosesti de :

"><!-- IF S_USER_LOGGED_IN --> Aici scriptul pHP prin iframe <!-- ENDIF -->

2.

<table class="tablebg" border="0" cellpadding="{CA_SPACING}">
<tr>
<td class="row1">Parteneri</td>
</tr>
<td class="cat"></td>
</tr>
</table>

aNak1N
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 04, 2010 12:18 pm

Mesajde aNak1N » Mie Oct 06, 2010 8:35 am

Sunt cam greu de cap :( unde pun fiecare script ? in ce fisier etc. Vreu toti pasii necesari ,mersi oricum :)


Înapoi la “PHPBB”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori