Categorie

Dacă aveţi probleme cu forumul dvs PHPBB, dacă vreţi să adăugaţi un MOD vă recomandăm forumul comunităţii PHPBB.ro.

Moderator: Moderatori

olympia
Senior Member
Mesaje: 374
Membru din: Lun Mai 26, 2008 11:12 pm
Contact:

Mesajde olympia » Vin Mar 27, 2009 12:43 am

uite si aici unde scrie clar ce am spus anterior, ca nu sunt categorii:

Imagine
Ultima oară modificat Vin Mar 27, 2009 12:44 am de către olympia, modificat 1 dată în total.



Avatar utilizator
Sylver Cheetah 53
Average Member
Mesaje: 59
Membru din: Dum Aug 31, 2008 1:27 pm
Localitate: Milky Way
Contact:

Mesajde Sylver Cheetah 53 » Vin Mar 27, 2009 12:43 am

Dumnezeule, numai prostii spui! :x MODificările scrise mine sunt pentru phpBB2, phpBB3 nu mă interesează momentan. Ce se vede în print-ul meu, se vede în orice forum phpBB3. :roll:
Categorii se pot crea în orice forum standard, fie el phpBB1, phpBB2, phpBB3, SMF, vBulletin, IPB, MyBB şi ce mai vrei tu... Nu e nevoie de nicio MODificare pentru aşa ceva... Nu există format de forum unde să nu poată fi create categorii şi nici nu îmi pot imagina cum ar putea cineva concepe o asemenea ipoteză. 8O

olympia
Senior Member
Mesaje: 374
Membru din: Lun Mai 26, 2008 11:12 pm
Contact:

Re: Categorie

Mesajde olympia » Vin Mar 27, 2009 12:47 am

ArSeNaL scrie:Salut lume :) Sunt nou pe aici si nu prea stiu php ... Am o problema si anume: Am un forum de tip phpbb3 ... si as dori sa fac o categorie :| stiu cum se face o categorie ... dar nu am acolo un buton pt creare ... sau modul cum ii spuneti voi :D ... Am forum, subforum ... insa categorie nu am :D ... Si as dori enorm sa pot face si eu categorie :roll: Ma puteti ajuta ? Multumesc frumos.

uite care era topicul: bebe3. daca nu te-ai fi grabit, ai fi fost atent la acest aspect.

io zic sa o lasam asa, si sa ramanem prieteni ;)

Avatar utilizator
Sylver Cheetah 53
Average Member
Mesaje: 59
Membru din: Dum Aug 31, 2008 1:27 pm
Localitate: Milky Way
Contact:

Mesajde Sylver Cheetah 53 » Vin Mar 27, 2009 12:49 am

Am înţeles de la început despre ce este vorba. Ce am postat în primul meu mesaj se regăseşte în orice phpBB3 standard!

oceans
Senior Member
Mesaje: 504
Membru din: Mar Noi 13, 2007 3:06 pm

Mesajde oceans » Vin Mar 27, 2009 2:02 am

MarPlo ti-a dat raspunsul destul de clar(trebuia doar sa stii sa citesti romaneste mai ales din moment ce esti paralel cu engleza) apoi Sylver Cheetah 53 ti-a dat si un printscreen cu o sageata destul de mare cu selectarea tipurilor unui Forum(trebuia doar sa te uiti atent), altceva nu stiu ce ti s-ar putea sugera, mai jos de desene nu stiu cum am putea comunica ? Sau inseamna ca nu stii sa pui o intrebare si nimeni nu a inteles exact ce doresti sa faci..

Bafta

olympia
Senior Member
Mesaje: 374
Membru din: Lun Mai 26, 2008 11:12 pm
Contact:

Mesajde olympia » Vin Mar 27, 2009 2:29 am

Oceans, nu degeaba pus ArSeNaL intrebarea asta. In phpBB3 nu exista pur si simplu categorii. De accea am pus snapshot-urile, ca sa vedeti ca difera mult de bb2. Nu m-am uitat dupa MOD-uri care ar permite o modificare in sensul acesta.

Sylver spune:

Cod: Selectaţi tot

ACP -> Forums -> Manage Forums -> Create new forum

dar se poate vedea clar (chiar daca am pus versiunea in romana) ca nu exista asa ceva. am luat azi toata interfata aia de administrare la "puricat" si nici vorba de categorii.

nu ma intereseaza partea de administrare phpbb; am postat azi de mai multe ori pe acest topic din cauza tonului nerespectuos al lui Sylver.

uite cum se creeaza un nou forum pe bb3:

Imagine


Înapoi la “PHPBB”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator