Cateva modificari in PHPBB 3 Forum

Dacă aveţi probleme cu forumul dvs PHPBB, dacă vreţi să adăugaţi un MOD vă recomandăm forumul comunităţii PHPBB.ro.

Moderator: Moderatori

rc_andrei
Junior Member
Mesaje: 35
Membru din: Mie Oct 12, 2005 8:00 am
Localitate: Bucuresti

Cateva modificari in PHPBB 3 Forum

Mesajde rc_andrei » Joi Noi 20, 2008 1:19 pm

Salutare! As dori sa invat cum se pot adauga cateva linkuri langa "Board Index", adica un buton "Home" care sa duca userul inapoi pe site.

Am vazut ca se poate pune un link pe forum dar arata ca si cum ar fi un Thread/Topic e cam inestetic :P

Si eventual daca se poate adauga un sistem de banner deasupra forumului asta banuiesc ca exista vreun modul ceva sau trebuie modificat vreun fisier php... si inca o chestie... daca se poate instala un script de rotate banner la fiecare 3 refreshuri sau ceva de genul nu stiu cum mergea treaba asta cu rotate... am vazut asa ceva in joomla nu am avut ocazia sa trag un ochi pe scripturile alea... :D

Mentionez ca nu e nevoie de creatii proprii ca nu vreau sa fur nimic eventual niste linkuri cu niste explicatii sau eu stiu niste code sample :) sau unde as putea modifica.

Toate cele bune!



Avatar utilizator
mihaitha
Senior Member
Mesaje: 2383
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:40 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesajde mihaitha » Joi Noi 20, 2008 1:52 pm

Modifici template-ul folosit. Uite aici cum: http://www.phpbb.com/kb/article/phpbb2- ... -tutorial/

skreach
PHPRomania Supporter
Mesaje: 25
Membru din: Mar Ian 16, 2007 12:39 am

Mesajde skreach » Dum Ian 25, 2009 2:07 am

Acolo sunt explicate 100 de chestii care nu prea au legătura cu întrebarea ta, mai bine editează fişierul overall_header.html.


Înapoi la “PHPBB”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori