Deci ... lucram ?

Proiectul îşi propune realizarea unei aplicaţii de comunicare gen YIM, MSN, ICQ utilizând PHP/MySQL.

Moderator: Moderatori

Vizitator

Deci ... lucram ?

Mesajde Vizitator » Lun Aug 23, 2004 11:20 pm

Ok ... vad ca lumea tot vorbeste si vorbeste ... asa ca hai sa incepem odata ca avem concurenta ...

deci ... am vazut un instant messenger (cam intarziat) la heroescommunity.com , si niste programele frumoase de chat prin diverse locuri ....

ok ... asa ca ... let's get to work ... cine vrea sa participe ... sa arunce o bucata de cod ... le unim ...
participant+cod+participant+cod....=PHP messenger ...



Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Lun Aug 23, 2004 11:22 pm

tocmai v-a facut o fitza serverul ... cica authentified .... hmm ... that can't be good ...

Avatar utilizator
marcel.md
PHPRomania Supporter
Mesaje: 15
Membru din: Lun Sep 26, 2005 8:00 am

Mesajde marcel.md » Vin Dec 16, 2005 4:13 pm

Proba

Avatar utilizator
OryNider
Junior Member
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mai 19, 2006 12:57 am
Localitate: Arad
Contact:

Mesajde OryNider » Sâm Mai 12, 2007 2:09 am

Dacă ar fi să facem un php messenger eu pot lucra la varianta pentru mxBB şi apoi o pot porta pentru phpBB.
Ciudat, poate sunt singurul, dar mi se pare mai uşor să fac module pentru mxBB şi apoi să le portez ca mod-uri de phpBB şi nu invers cum ar fi firesc.

tavi_10
Average Member
Mesaje: 59
Membru din: Lun Ian 30, 2006 2:39 pm
Contact:

Mesajde tavi_10 » Sâm Aug 25, 2007 9:01 am

Pai la ce sa lucram?:)

Messengere exista din plin pe mai toate site-urile, in juma de ora se poate instala pe orice forum (cel putin phpbb) un mic messenger.

Parerea mea este ca forumul PHP Messenger nu mai este nici de actualitate, nici inovator si, de fapt, nu mai are niciun sens.

deleted3
Average Member
Mesaje: 71
Membru din: Lun Noi 20, 2006 4:12 pm

Lucrati la asta:

Mesajde deleted3 » Lun Iun 07, 2010 11:33 pm

Vad pe forumul acesta zeci de pagini de discutii pe tematica Mesengerului.
Daca cineva vrea sa se apuce exista un proiect concret de realizat.
http://messenger.loghin.com/
Cineva a spus in forum ca ar participa la crearea unui "Mesenger romanesc",
uite comanda este aici.
Alti au spus "ce rost are cind sint atitea in net ca iai unul si in jumatate de ora il instalezi", e adevarat dar nu mai este "original".
Eu il cer pentru o viitoare structura care il va folosi din mai multe motive, o sa fac o lista mai incolo.
Alti au spus ca "Nu are rost ca au mai facut si alti si, NU a Prins", eu spun ca nu a prins deoarece nu a fost cerut de nimeni.

In doua cuvinte: Forumul l-am terminat, acum intram pe Pagini Personale, dar s-ar putea incepe in paralel si lucrarile la Messenger, (apoi Mail, Licitatii Shop) totul Powered By LoghinGroup, from Loghin System (sau ceva de genul asta). Acestea sint intentiile noastre.


Înapoi la “PHP Messenger”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori