propunere implementare reputatie

Scrie sugestiile,părerile,criticile,ideile, comentariile referitoare la comunitate sau la forum.

Moderatori: admin, Moderatori

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

propunere implementare reputatie

Mesajde Birkoff » Mar Aug 07, 2012 12:30 am

Propun implementarea unui buton de reputatie la fiecare utilizator (poate fi independent de forum, de exemplu in pagina de profil a userului http://www.phpromania.net/index2.php?to ... ulmeu=true

dar sa aiba buton pus in forum care sa duca acolo.
La reputatie sa aiba ceva similar cu +1 sau -1 pentru fiecare user care voteaza si posibilitate sa lase mesaj cu detalii (de ce a dat +1 sau -1)

Reputatia este buna atat pentru clienti cat si pentru programatori.


1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
MihaiC
Senior Member
Mesaje: 1644
Membru din: Dum Mai 14, 2006 8:07 pm

Mesajde MihaiC » Joi Aug 09, 2012 9:48 am

Suna folositor (cred).
Dev @ oblio.eu

Avatar utilizator
mihaitha
Senior Member
Mesaje: 2383
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:40 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesajde mihaitha » Joi Aug 09, 2012 11:46 am

Suna bine, dar mai degraba as sugera implementarea reputatiei per post, nu per user (cam cum face stackoverflow). Astfel reputatia unui user este reprezentata de suma reputatiilor post-urilor lui. Daca implementezi reputatia pe user, un user care da un raspuns bun apreciat de 20 de alti useri va avea aceeasi reputatie ca altul care da 3 raspunsuri bune apreciate de aceeasi 20 de useri. Plus ca nu poti spune despre un user "da, astea 2 raspunsuri sunt bune dar asta e prost", vizitatorii ulteriori vor vedea reputatia user-ului si vor judeca post-ul prin prisma acesteia, nu prin prisma post-ului in sine.

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: propunere implementare reputatie

Mesajde ViezuREX » Lun Feb 11, 2013 8:08 am

Cred ca e o idee super ... stiu ca e veche insa ... se mai intampla ceva in directia puerii ei in practica?


Înapoi la “Feedback PHPRomania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori