Problema design la forum phpromania

Scrie sugestiile,părerile,criticile,ideile, comentariile referitoare la comunitate sau la forum.

Moderatori: admin, Moderatori

trustnet
PHPRomania Supporter
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 9:06 pm
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Problema design la forum phpromania

Mesajde trustnet » Dum Iul 15, 2012 4:14 pm

Salutare,

Din cate observ, designul este fixat la o anumita latime, la un ecran mic, de exemplu mai sunt unii care folosesc rezolutia de 1024, userii trebuie sa dea in dreapta pentru a vedea tot site-ul.

Daca vreti un screenshot, se poate aranja, dar e destul de 'vizibil' ca designul mai trebuie prelucrat/optimizat pentru toate rezolutiile.

Bogdan
Ultima oară modificat Sâm Aug 11, 2012 7:30 pm de către trustnet, modificat 1 dată în total.


http://www.trustnetsolutions.ro
Gazduire web de la doar 1 euro / luna

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Dum Iul 15, 2012 4:53 pm

am mutat eu topicul la feedback ca nu are treaba cu discutii generale.

in ce priveste problema semnalata de tine, eu vizitez acest site cred ca de mai mult de 4 ani si nu am avut problema pe care o descrii tu (desi am intrat pe site-ul asta de pe ns-pe mii de calculatoare cu diferite rezolutii)

verifica cum vezi site-ul pe alt browser, poate ai tu o problema in browserul tau...

rezolutia mea acum de exemplu e pe monitorul principal 1280x800 si 1600x1200 pe cel secundar si se vede ok...

am intrat si de pe kindle (care are o rezolutie de 800x400) si se vede ok.

PS. rectific, vad ca la mine la avatar scrie Data înscrierii: 18/Mar/2004 lool ce mult timp a trecut, cand eram incepator :))
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

quadmachine
Senior Member
Mesaje: 807
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:58 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde quadmachine » Dum Iul 15, 2012 5:33 pm

Si mie imi apare scrollbar-ul de jos,dar nu vad ce cauzeaza asa ceva deoarece nu are nici un div "liber" sau fara marime setata.Oricum nu ma deranjeaza asa ceva.

Cod: Selectaţi tot

Nu confundati femeia de serviciu cu profesoara de Limba si Literatura Romana.

trustnet
PHPRomania Supporter
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 9:06 pm
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesajde trustnet » Dum Iul 15, 2012 11:22 pm

Problema e de la codul cu pagina de facebook din colt dreapta sus.
Poate ar fi bine sa fie mutat intr-un alt loc?

O data ce e luat jos, totul este normal.

Nu e problema de browser, cu asta poti fi sigur, Chromium, Firefox si opera arata la fel. O data ce codul cu pagina de facebook e jos, forumul arata din nou pe centru, redimensionat cum trebuie.
Ultima oară modificat Sâm Aug 11, 2012 7:30 pm de către trustnet, modificat 1 dată în total.
http://www.trustnetsolutions.ro

Gazduire web de la doar 1 euro / luna

quadmachine
Senior Member
Mesaje: 807
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:58 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde quadmachine » Lun Iul 16, 2012 8:39 am

Nu cred ca este de la acela,am dat un outline frames si nu depaseste.Max width: 128px.

Cod: Selectaţi tot

Nu confundati femeia de serviciu cu profesoara de Limba si Literatura Romana.

trustnet
PHPRomania Supporter
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 9:06 pm
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesajde trustnet » Lun Iul 16, 2012 2:35 pm

Am incercat cu Chromium si Opera, o data ce iau toata celula tabelului cu acel cod, totul revine la normal

Altceva n-am putut gasi ca sa reproduca problema.

Am intrat si de pe telefonul meu, si intradevar totul e normal acolo. Dar pe PC, pe toate browserele e la fel.
Ultima oară modificat Sâm Aug 11, 2012 7:31 pm de către trustnet, modificat 1 dată în total.
http://www.trustnetsolutions.ro

Gazduire web de la doar 1 euro / luna

keen
Senior Member
Mesaje: 254
Membru din: Joi Ian 28, 2010 5:05 pm
Localitate: Br?ila
Contact:

Mesajde keen » Lun Iul 16, 2012 2:56 pm

eu pe windows nu am probleme... pe ubuntu (cu unity) apare scrolul jos... cel mai probabil din cauza sidebar-ului... pe ubuntu - rezolutia 1600x1200 iar acasa pe windows 1300 si cv cu 700 si cv ...

trustnet
PHPRomania Supporter
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 9:06 pm
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesajde trustnet » Lun Iul 16, 2012 3:02 pm

Aici e ubuntu cu interfata de linux mint (unity e penibil, nu pot lucra optim pe el).

hmm sa se intample oare doar pe linux :(, oricum un designer trebuie sa creeze codul pentru toate sistemele de operare ...
http://www.trustnetsolutions.ro

Gazduire web de la doar 1 euro / luna


Înapoi la “Feedback PHPRomania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori