Thanks / No Thanks Module

Scrie sugestiile,părerile,criticile,ideile, comentariile referitoare la comunitate sau la forum.

Moderatori: admin, Moderatori

LXS
Senior Member
Mesaje: 375
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Thanks / No Thanks Module

Mesajde LXS » Joi Iul 02, 2009 7:02 am

Mi-am adus aminte de un modul foarte tare era pe un forum, pe ragezone parca. Cand un utilizator deschidea un thread sau lasa un post, era notat de alti utilizatori acel post/thread cu Thanks / No Thanks.

Sub fiecare post arata ceva de genul:
The followed users thank you: user1,user56,user88,etc...
The followed users not thank you: user133,user5316,user88212,etc...

E bine pentru cei care ajuta mult aici pe forum (Utilizatorul le multumeste), si in functie de aceasta sa aiba un anumit rang.
Scriptul face ceva dee genul: Numara cate "thanks" respectiv "nothanks" sunt, se efectueaza operatia de scadere iar ce ramane rezulta punctele.
Aceste puncte sunt necesare pentru a putea realiza rangul, in functie de cine are mai multe puncte este mai sus in rang [$points=$thanks-$nothanks;].

Ar fi super daca s-ar implementa un astfel de modul aici pe forum.



Avatar utilizator
kleampa
Senior Member
Mesaje: 2774
Membru din: Dum Iul 10, 2005 2:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde kleampa » Joi Iul 02, 2009 10:04 am

Da, ar fi interesant

LXS
Senior Member
Mesaje: 375
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde LXS » Vin Iul 24, 2009 9:00 am

Vad ca nu si-a mai dat nimeni cu parerea in acest subiect de ceva vreme... Am dat un search pe Google "PRS module for phpBB" (Post Rate System), si am gasit sute de modele. Majoritatea forumurilor au un astfel de modul, ar fi frumos daca ar exista si aici pe forum asa ceva.
:?:


Înapoi la “Feedback PHPRomania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori