Subiecte suspecte

Scrie sugestiile,părerile,criticile,ideile, comentariile referitoare la comunitate sau la forum.

Moderatori: admin, Moderatori

Sa interzicem subiectele suspecte ?

Da
13
81%
Nu
3
19%
Eu oricum nu ma uit in Discutii generale
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 16

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Subiecte suspecte

Mesajde Pirahna » Mie Mai 06, 2009 11:34 am

Eu sincer nu sunt de acord cu discutii gen "Martorii lui Iehova" sau chestii in general legate de religie, rasa, nationalitate, etc.

Ati fi de acord sa interzicem astfel de discutii, chiar si in categoria "Discutii generale" ?
Este totusi un forum de php, si e ok sa discuti de Basescu la Discutii generale sau de nu stiu ce film ... dar ar trebui sa existe o limita.



HPgeo
Average Member
Mesaje: 112
Membru din: Vin Mar 10, 2006 10:27 am

Umilinta catre Domnul Director. :D

Mesajde HPgeo » Mie Mai 06, 2009 11:36 am

Da. Sunt deacord. Mai ales ca este un forum de programare PHP. Am sa pun totul la wikipedia. Am gresit. Stiu. Nu o sa mai fac. O sa scriu pe forumuri care sunt de discutii chiar generale si o sa pun la WikiPedia totul. Multumesc pentru intelegere si sfat.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Mai 06, 2009 12:33 pm

Acum am vazut si eu aberatiile alea, noroc ca mi-a luat-o vectorialpx inainte si a inchis topicurile, eu le-as fi sters cu totul...

Aici vreau sa citesc despre programare si subiecte conexe, eventual glume si chestii generale, daca vreau politica sau religie ma duc in alta parte si caut...

Cred ca o sa stau zilele astea sa rescriu regulile din categoriile forum-ului, chit ca nu le citeste nimeni da macar sa ii dam peste ochi cu ele la cel care nu le respecta...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
mihaitha
Senior Member
Mesaje: 2383
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:40 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesajde mihaitha » Mie Mai 06, 2009 4:49 pm

Good job Birkoff.

edit: vezi ca la sectiunea 'Vanzari/Cumparari domenii/site-uri' subiectul cu regulile nu e nici inchis nici sticky.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Mai 06, 2009 4:58 pm

mihaitha scrie:Good job Birkoff.

edit: vezi ca la sectiunea 'Vanzari/Cumparari domenii/site-uri' subiectul cu regulile nu e nici inchis nici sticky.


Ms, am pus in toate categoriile ca sa poata citi toti vizitatorii nou veniti indiferent in ce categorie intra si sa nu zica ca nu au stiut unde sa caute regulile...
Sunt 4 categorii unde nu am drept de moderare (au fost create mai recent) si automat nu am putu sa le pun la fel ca la celelalte dar am anuntat adminul si se rezolva...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

mandrivaressurect
Average Member
Mesaje: 97
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:39 pm

Mesajde mandrivaressurect » Mar Iun 02, 2009 10:29 pm

Cine stie poate printre atata cacat odata si odata o sa apara un briliant ,discutii generale sunt discutii generale .Am vazut discutii despre jucarii ,si altele ,asa ca de ce sa stricati farmecul discutiilor generale .Din cate stiu hpgeo a mai avut odata conflict si nu numai el cu unii de pe acest forum.Acum sa nu o luam in tragic.Omu spune ce-l doare.Dar anumite discutii trebuiesc interzise ,mai ales alea care instiga la piraterie ,hack,ura de rasa ,amenintari (f frecvente )asta asa ca sa nu se trezeasca cineva cu mascatii peste el ca am mai vazut o gramada de smecherii de astia de faceau si rupeau si i-a luat.Daca iubiti forumu asta cu adevarat renuntati la aceste lucruri ,in parte spre respectu echipei de moderatori unele chestii ca hackingu etc sunt taiate din start ,altele sanchi lumea nu vede pana intr-o zi.Draga hpgeo cele spuse de tine nu pot fi verificate ,internetu nu este o sursa sa zicem suta la suta sigura ca sa probezi veridicitatea unei informatii.Baietii isteti mai arunca si jeturi cu scopuri mai mult sau mai putin oculte ,dar aici si desi nu vreau sa le dau lor dreptate e totusi un forum de php si alte chesti legate mai mult sau mai putin.Oricum omule no comment


Înapoi la “Feedback PHPRomania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori