Schimbare limba

Scrie sugestiile,părerile,criticile,ideile, comentariile referitoare la comunitate sau la forum.

Moderatori: admin, Moderatori

Avatar utilizator
darkyndy
Senior Member
Mesaje: 295
Membru din: Vin Mar 27, 2009 3:35 pm
Localitate: Iasi
Contact:

Schimbare limba

Mesajde darkyndy » Sâm Mar 28, 2009 1:25 am

Stiu ca abia sunt pe acest forum, nu am de gand sa fac spam ... dar imi vine destul de greu sa stau pe el cat timp toate butoanele si meniurile sunt in romana ... daca chiar nu se poate face nimic o sa mai astept inca 4 zile sa fac cele 5 zile "vechime", dar as prefera sa pot schimba limba chiar daca nu se indeplinesc conditiile 5 posturi si 5 zile vechime.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Mar 28, 2009 1:40 am

atat site-ul cat si forumul au o singura limba si anume Româna pentru ca e un site si o comunitate românească...
daca o sa ne extindem (daca ne hotaram sa ne extindem) sa includem si alte comunitati din afara o sa punem si in engleza atat site-ul cat si forumul...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
darkyndy
Senior Member
Mesaje: 295
Membru din: Vin Mar 27, 2009 3:35 pm
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde darkyndy » Sâm Mar 28, 2009 3:18 pm

Totusi am vazut ca la forum erau 3 limbi: Engleza, Romana, Romana (cu diacritice) ... si vrei sa spui ca daca as alege Engleza (acum nu pot ca nu indeplinesc acele conditii) o sa imi apara tot in romana?

Avatar utilizator
Amenthes
Senior Member
Mesaje: 1370
Membru din: Lun Dec 12, 2005 8:00 am
Contact:

Mesajde Amenthes » Sâm Mar 28, 2009 4:34 pm

darkyndy scrie:Totusi am vazut ca la forum erau 3 limbi: Engleza, Romana, Romana (cu diacritice) ... si vrei sa spui ca daca as alege Engleza (acum nu pot ca nu indeplinesc acele conditii) o sa imi apara tot in romana?


Am incercat eu acum si pot sa iti spun ca o sa iti apara engleza pe alocuri :)
I'm under construction | http://igstan.ro

Avatar utilizator
darkyndy
Senior Member
Mesaje: 295
Membru din: Vin Mar 27, 2009 3:35 pm
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde darkyndy » Sâm Mar 28, 2009 7:30 pm

Amenthes scrie:Am incercat eu acum si pot sa iti spun ca o sa iti apara engleza pe alocuri :)


pacat atunci , nici nu am doua zile pe aici si cred ca voi renunta. Prea multe lucruri deranjante.

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Sâm Mar 28, 2009 9:05 pm

darkyndy scrie:pacat atunci , nici nu am doua zile pe aici si cred ca voi renunta. Prea multe lucruri deranjante.

Fara suparare dar:

1. tu nu ai fost in stare nici macar sa iti scrii adresa web corect (in caz ca nu ai aflat, pe forumuri si in general mai peste tot se foloseste protocolul inaintea numelui de domeniu)

2. nu te cunoastem, ai 12 post-uri (din care cateva vad ca sunt "plangeri" inutile (in fond serios acum, nu stii limba romana sa apesi pe "raspunde" ?)), faptul ca pleci nu este o tragedie

3. daca nu iti convine, poti sa pleci, nu te obliga nimeni sa postezi pe aici.

4. in romania se vorbeste limba romana, daca vrei forumuri in engleza, viziteaza site-uri straine sau site-uri facute de incepatori inapti care nu au fost in stare sa instaleze language pack-ul de limba romana pentru phpbb

5. o zi placuta in continuare

Avatar utilizator
darkyndy
Senior Member
Mesaje: 295
Membru din: Vin Mar 27, 2009 3:35 pm
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde darkyndy » Sâm Mar 28, 2009 9:14 pm

:lol: cat am putut sa rad :lol:

legat de 1) orice site serios trebuie sa iti valideze link-ul (in sensul ca nu ai protocolul il adauga el ... acum am observat ca acest forum nu stie acest lucru);
2) nu imi place sa vad cuvinte gen "trimite", "previzualizeaza" si altele ...
3) am vrut sa mai ajut comunitatea de php din Romania, dar se pare ca nu e locul meu aici;
4) sunt pe destule forumuri de afara ... vezi mai sus de ce am ajuns pe acest forum
5) ciao.


Înapoi la “Feedback PHPRomania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori