[ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Aici postaţi orice este legat de tehnologiile "client side". HTML, HTML5, XHTML, CSS, CSS3, XML, Standarde
Manual JS: http://www.phpromania.net/jsmanual/index.html

Moderatori: eyecon, Moderatori

Robeala
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 19, 2016 8:43 pm
Localitate: Târgu Jiu
Contact:

[ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde Robeala » Mar Ian 19, 2016 8:52 pm

Salutare tuturor , de curând am lansat un pachet profesional de butoane web. Sper să vă fie de folos . Îl puteți descărca gratuit aici : https://sellfy.com/p/diS1/ sau puteți găsi proiectul pe Behance aici : https://www.behance.net/gallery/3279534 ... ss-Buttons . Cu siguranță o să vă placă .
Imagine



takedown
Average Member
Mesaje: 153
Membru din: Joi Feb 07, 2013 8:50 pm
Contact:

Re: [ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde takedown » Mar Ian 19, 2016 11:26 pm

Interesant si folositor! :D Apropo, te ocupi cu design-ul?

Robeala
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 19, 2016 8:43 pm
Localitate: Târgu Jiu
Contact:

Re: [ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde Robeala » Mar Ian 19, 2016 11:55 pm

Takedown, da în general mă ocup de web design și front-end development ! Dar îmi place și partea de back-end deși nu-s un foarte bun programator !

takedown
Average Member
Mesaje: 153
Membru din: Joi Feb 07, 2013 8:50 pm
Contact:

Re: [ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde takedown » Mie Ian 20, 2016 12:18 am

Inteleg, interesant, ma ocup atat de front-end cat si de back-end, insa nu sunt un designer asa de experiementat.Daca vrei, imi poti lasa adresa ta de skype, asa, sa mai discutam despre front-end si altele, nu strica inca o persoana din acest domeniu in lista mea de skype :).

Apropo, felicitari pentru munca depusa, eu ma inspir din framework-uri cand e vorba de butoane :) )

Robeala
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 19, 2016 8:43 pm
Localitate: Târgu Jiu
Contact:

Re: [ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde Robeala » Mie Ian 20, 2016 12:29 am

Eu am vrut să creez un pachet cât mai eficient de butoane web. În versiunea următoare (2.1) o să adaugă o temă nouă + butoane social ( facebook, twitter , etc ). De asemenea următorul pachet „freebie” o să se numească „Carpathian Flawless Labels” . Stai geană sunt abia la început ! Și multumesc frumos pentru susținere !
Ultima oară modificat Mie Ian 20, 2016 12:35 am de către Robeala, modificat 1 dată în total.

takedown
Average Member
Mesaje: 153
Membru din: Joi Feb 07, 2013 8:50 pm
Contact:

Re: [ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde takedown » Mie Ian 20, 2016 12:34 am

Off-topic: Locuiesti super aproape de mine, eu am locuit in Motru pentru ceva ani, acum locuiesc in apropiere de Motru.

On-topic: Inteleg, foarte interesant, si eu muncesc sa devin mai bun in ceea ce priveste partea de front-end.O sa ma folosesc de butoanele tale, voi studia codul, asta fac mereu cand gasesc ceva interesant, pana acum am folosit o versiune a mea pentru butoanele oferite de bootstrap.Apropo, vezi ca mai exista si material design, inca un stil modern, este destul de interesant.
Ultima oară modificat Mie Ian 20, 2016 12:41 am de către takedown, modificat 1 dată în total.

Robeala
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 19, 2016 8:43 pm
Localitate: Târgu Jiu
Contact:

Re: [ Freebie ] Carpathian Flawless Buttons v2.0

Mesajde Robeala » Mie Ian 20, 2016 12:40 am

Sunt la curent cu totul. Cunosc Metarial Design de la Google , într-adevăr e destul de bun ca framework. Cu siguranță o să îți salveze timpul, mă bucur că pot fi de folos :D . Codul e foarte bine scris și comentant. O să-l întelegi imediat ! De asemneana ai un fișier ce se numește blank-classes.css . Poți adăuga acolo HEX-ul culorilor tale pentru ați creea propria temă. Mult succes !


Înapoi la “HTML/JavaScript/CSS”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 45 vizitatori