Problema Bootstrap

Aici postaţi orice este legat de tehnologiile "client side". HTML, HTML5, XHTML, CSS, CSS3, XML, Standarde
Manual JS: http://www.phpromania.net/jsmanual/index.html

Moderatori: eyecon, Moderatori

emilbuz
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2015 11:11 am

Problema Bootstrap

Mesajde emilbuz » Sâm Iul 11, 2015 3:04 pm

Salutare!
Am si eu o problema. Am facut recent un site, si acum m-am gandit sa-l fac mai "frumos", si de asemenea responsive.
M-am hotarat sa folosesc bootstrap, insa dupa ce am adaugat stylesheeturile bootstrap, vechile reguli css nu mai functioneaza (de fapt merg, dar doar partial. multe din reguli nu se mai aplica). Ce as putea sa fac sa folosesc si bootstrap dar sa pastrez vechile reguli css?
Multumesc!



takedown
Average Member
Mesaje: 153
Membru din: Joi Feb 07, 2013 8:50 pm
Contact:

Re: Problema Bootstrap

Mesajde takedown » Sâm Iul 11, 2015 4:23 pm

Pai ai putea incerca sa incluzi prima data libraria bootstrap si apoi ceea ce ai crea tu.

Cod: Selectaţi tot

<link rel="stylesheet" href="bootstrap/bootstrap.min.css" />
<link rel="stylesheet" href="style.css" />


Astfel ceea ce ai creat tu va rescrie anumite parti din libraria bootstrap.Acum, poate nici tu nu stii ce vrei faci..

emilbuz
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2015 11:11 am

Re: Problema Bootstrap

Mesajde emilbuz » Sâm Iul 11, 2015 5:06 pm

Am incercat asta, insa nu merge. Repet, mi le afecteaza partial (in mare, margin, fonturile, linkurile); am incercat sa rescriu regulile dar tot nu se aplica.

emilbuz
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2015 11:11 am

Re: Problema Bootstrap

Mesajde emilbuz » Dum Iul 12, 2015 4:44 pm

S-a rezolvat problema. Adica de la sine...am iesit din browser, si am intrat ceva mai tarziu, ca sa constat ca merge, fara sa modific nimic :|.

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Problema Bootstrap

Mesajde ispas » Vin Iul 24, 2015 9:59 am

De regula cand personalizez o clasa, care o are si bootstrap, de exemplu: container, incerc sa adauga valorile ca fiind importante.

Cod: Selectaţi tot

.container

{

max-width:800px !important;

}


Înapoi la “HTML/JavaScript/CSS”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 34 vizitatori