Doresc un Program, astept oferte

Cauţi de lucru în domeniul dezvoltării Web? Postează-ţi CV-ul aici. Cauţi programatori pentru proiectul tău? Postează oferta.

Moderatori: admin, Moderatori

CristiAr
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Lun Noi 24, 2014 1:51 am
Localitate: Arad
Contact:

Doresc un Program, astept oferte

Mesajde CristiAr » Lun Noi 24, 2014 3:12 am

Va salut.
Eu sunt total pe dinafara cu ce vorbiti voi pe acest forum :) .
Eu sunt Clientul, si stiu doar ce am nevoie.

Am nevoie de un site ex: www.exemplu.ro , pe care la accesarea lui sa nu apara nimic.
Eu vreau sa am posibilitatea sa ma pot loga pe site cu username si password si sa-mi fac treaba mea. Si alte persoane sa se poata loga cu conturile ce le voi crea eu, si sa poata face si ele ceea ce urmeaza sa va scriu:

Vreau sa stochez filme de mici marimi pe site, de ex 200 mb fiecare film.
Sa am un meniu cu:
-Gallery, unde sa apara frumos o galerie cu Vid #1 , Vid #2 etc , si sa am posibilitatea sa generez link de download pt fiecare film in parte( 1 download / link), sa aleg valabilitatea link-ului (1 zi.. 2 zile etc)
- Bundles , unde sa pot crea pachete cu ce filme vreau din cele existente in gallery. De ex in stanga sa apara filmele din Gallery si eu sa aleg cateva filme sa le mut in dreapta si sa creez un bundle(un pachet). Si sa am o lista cu bundles create deja.Deasemenea, dorest sa pot crea linkuri cu un singur download/link pt fiecare bundle creat.
-Vreau sa pot sterge oricand un film sau un bundle.
-Vreau sa am buton de Upload ( in Gallery) ca sa uploadez filmele.

-Eu generez link pt un film sau pt un bundle si il voi da unei persoane . Acea persoana ,la accesarea link-ului, va fi trimisa pe site-ul meu, unde ii va aparea doar 1 film cu un buton de download langa... sau daca i-am dat link pt bundle sa-i apara lista cu filmele din acel bunde si buton de download in dreptul fiecarui film.

-Mai sus am spus ca pe site se poate loga si alta persoana inafara de mine, cu datele ei de logare. Acea persoana nu va avea acces la continutul contului meu... deci si ea isi va uploada filmele ei, creeaza bundles, creeaza link etc.

Vreau sa stiu ce costuri implica si cat ar dura pana e totul gata. Nu dispun ce prea multi bani, deci astept oferte si din partea incepatorilor,care accepta si o suma mai mica.

Nu ma intereseaza prea mult design-ul atat cat ma intereseaza functionalitatea programului de Upload si crearea de bundles si links.
Eu voi plati server, domeniu....

Astept oferte.
Multumesc.



takedown
Average Member
Mesaje: 153
Membru din: Joi Feb 07, 2013 8:50 pm
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde takedown » Lun Noi 24, 2014 3:33 am

Salut, ma intereseaza pe mine, adica iti pot face un asemenea script, contacteaza-ma la adresa de YM: sound_bit@yahoo.ro

angelp
Average Member
Mesaje: 130
Membru din: Joi Mar 08, 2007 1:30 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde angelp » Lun Noi 24, 2014 9:53 am

salut, te pot ajuta eu. am ceva deja facut in acest gen. mai multe detalii pe YM: angel_petrescu. o zi buna.

Avatar utilizator
Double_Web
Average Member
Mesaje: 183
Membru din: Joi Apr 12, 2012 2:33 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde Double_Web » Lun Noi 24, 2014 12:09 pm

Si eu te pot ajuta. Y!M: mihaiz2008 si skype: double.web1
Hai sa ne auzim si la un telefon. Ti-am trimis numarul meu de telefon in privat.

CristiAr
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Lun Noi 24, 2014 1:51 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde CristiAr » Mie Noi 26, 2014 12:57 am

takedown scrie:Salut, ma intereseaza pe mine, adica iti pot face un asemenea script, contacteaza-ma la adresa de YM: sound_bit@yahoo.ro


angelp scrie:salut, te pot ajuta eu. am ceva deja facut in acest gen. mai multe detalii pe YM: angel_petrescu. o zi buna.


Double_Web scrie:Si eu te pot ajuta. Y!M: mihaiz2008 si skype: double.web1
Hai sa ne auzim si la un telefon. Ti-am trimis numarul meu de telefon in privat.



Va salut.
Multumesc tuturor pt oferte si mesaje!
Nu am mai verificat forumul pt ca la 5 minute de la deschiderea topicului am fost contactat cu o oferta de un membru de pe forum si am acceptat.
Daca,prin absurd, nu se finalizeaza lucrarea, o sa va contactez.
Multumesc.
O seara placuta !

CristiAr
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Lun Noi 24, 2014 1:51 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde CristiAr » Mie Noi 26, 2014 5:38 pm

takedown scrie:Salut, ma intereseaza pe mine, adica iti pot face un asemenea script, contacteaza-ma la adresa de YM: sound_bit@yahoo.ro


Multmesc pt "seriozitate" , takedown ! In ziua in care a trebuit sa finalizezi comanda si sa facem testul ai disparut...iar pana azi erai non-stop online.

Probabil ar trebui sa faceti o lista si cu PROGRAMATORI TEPARI, nu doar cu clienti.

CristiAr
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Lun Noi 24, 2014 1:51 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde CristiAr » Mie Noi 26, 2014 5:39 pm

Topicul e redeschis, astept oferte .

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde Birkoff » Mie Noi 26, 2014 8:50 pm

CristiAr scrie:
takedown scrie:Salut, ma intereseaza pe mine, adica iti pot face un asemenea script, contacteaza-ma la adresa de YM: sound_bit@yahoo.ro


Multmesc pt "seriozitate" , takedown ! In ziua in care a trebuit sa finalizezi comanda si sa facem testul ai disparut...iar pana azi erai non-stop online.

Probabil ar trebui sa faceti o lista si cu PROGRAMATORI TEPARI, nu doar cu clienti.


Nu trebuie sa luati primul venit primul servit, e gresala dvs. aici.
Deoarece momentan nu exista o posibilitate de a acorda reputatie unui programator, cel mai bine e sa va bazati pe numarul de mesaje al userului, vechimea lui in aceasta comunitate si desigur portofoliul lui (ii puteti cere site-ul lui cu portofoliul ca sa vedeti cat de bun e)

Pe angel_petrescu si pe Double_Web ii pot recomanda eu deoarece am colaborat cu ei si stiu ca sunt seriosi, la restul e bine sa va ghidati dupa ce am scris mai sus.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

CristiAr
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Lun Noi 24, 2014 1:51 am
Localitate: Arad
Contact:

Re: Doresc un Program, astept oferte

Mesajde CristiAr » Joi Noi 27, 2014 12:08 am

Deci.... :(

1. Vreau sa-mi cer scuze lui "takedown" ca l-am facut de kko , nu am stiu ca a fost bolnav. Scriptul e 95% terminat.

2. Vreau sa-mi cer scuze lui "Double_Web" ca l-am incurcat :( .

O seara placuta tuturor :D


Înapoi la “Oferta/Cerere proiecte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori