proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personale.

Cauţi de lucru în domeniul dezvoltării Web? Postează-ţi CV-ul aici. Cauţi programatori pentru proiectul tău? Postează oferta.

Moderatori: admin, Moderatori

angelp
Average Member
Mesaje: 130
Membru din: Joi Mar 08, 2007 1:30 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personale.

Mesajde angelp » Joi Iun 05, 2014 2:07 pm

salut, caut proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personale.

primul proiect e un portal vs de tot ce inseamna transporturi
taxi local, curierat, tir-uri, etc
pt asta mi-ar trebui vreo 2-3000 euro
cam 3 luni de munca

al doilea e un joc
gen bursa
asta ar fi cam 3000 euro

toate se fac de la zero fara nici un tool.

dpdv business...
cine baga bani... intai isi recupereaza banii... apoi are 25%

contact YM: angel_petrescu.



phphp
Average Member
Mesaje: 69
Membru din: Mie Oct 23, 2013 7:28 pm

Re: proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personal

Mesajde phphp » Joi Iun 05, 2014 2:29 pm

Salut,
Pentru ce e nevoie de banii respectivi? In ce vor fi investiti? In dezvoltare? Detaliaza putin pentru cei interesati. (pentru ca la prima citire a topicului suna asa: vreau sa imi dezvolt niste siteuri dar vreau sa ma plateasca cineva ca sa mi le fac - de notat ca nu te acuz de nimic, doar am zis ca asa suna fara mai multe detalii)

angelp
Average Member
Mesaje: 130
Membru din: Joi Mar 08, 2007 1:30 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personal

Mesajde angelp » Joi Iun 05, 2014 3:08 pm

banii sunt folositi pentru dezvoltare (adica pt mine) si pentru promovare. si da, apoi putem sa il si vindem la doritori... sub o forma sau alta. ia de ex pt primul proiect... o baza de date cu toate benzinariile, depozitele etc pt tir-ist dintre localitatea x si y. sau, un sistem de plecari spre austria, germania, etc... e plin netu de asa ceva dar nu sunt grupate. sunt multe idei ce pot fi implementate.

SeerKan
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mai 05, 2013 6:39 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personal

Mesajde SeerKan » Joi Iun 19, 2014 10:07 pm

Dupa ce au clarificat suna la fel, vrei ca cineva sa te plateasca sa faci site-ul dupa care omul ramane cu 25% din site-ul respectiv, de ce nu ar platii un programator sa ii faca site-ul si sa ramana cu 100% din site ?

Daca esti stare sa faci proiectele, baga mare fara "investitori" (a se citii fraieri) si cand ai un produs finit poti cauta investitii pentru promovare sau adaugare de continut profestional dar nu venii cu astfel de propuneri ca te faci de rusine.
Orice cont de gazduire la doar 1 euro pentru primele 3 luni. Foloseste cuponul "phpromania" pe http://www.hosthash.ro (selectati plata trimestriala)

angelp
Average Member
Mesaje: 130
Membru din: Joi Mar 08, 2007 1:30 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: proiecte serioase sau investitori in 2 proiecte personal

Mesajde angelp » Vin Iun 20, 2014 9:46 am

@seerkan... cred ca nu ai citit cu atentie... am zis ca investitorul isi recupereaza intai banii, apoi are 25% ... mie mi se pare o afacere buna... dar fiecare cu parerea lui...


Înapoi la “Oferta/Cerere proiecte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori