Gazduire web gratuita

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Mie Oct 17, 2007 4:58 pm

Este adevarat faptul ca Dap.ro iti ia o cota parte din afacere daca nu iti baga reclame?
Daca nu mai intreti site-ul, il deletezi... sau schimbi domeniul de activitate fara stirea lor te pune sa platesti toate costurile?
Ultima oară modificat Vin Aug 01, 2008 6:56 pm de către Adry, modificat 1 dată în total.



Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Mie Oct 17, 2007 5:46 pm

Adry scrie:Este adevarat faptul ca Dap.ro iti ia o cata parte din afacere daca nu iti baga reclame?
Daca nu mai intreti site-ul, il deletezi... sau schimbi domeniul de activitate fara stirea lor te pune sa platesti toate costurile?


:lol:

Ce sa faca ?

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Mie Oct 17, 2007 6:25 pm

:arrow:
Ultima oară modificat Vin Aug 01, 2008 6:57 pm de către Adry, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
sci2tech
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:07 pm

Mesajde sci2tech » Mie Oct 17, 2007 6:39 pm

8O 8O 8O Cineva si-a batut joc de tine, iar tu ai crezut. In cel mai rau caz, daca iti abandonezi contul, acesta este sters. Citeste conditiile la adresa w ww.dap.ro/forum/viewtopic.php?t=2

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Mie Oct 17, 2007 6:53 pm

multumesc :wink:

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Mie Oct 17, 2007 9:16 pm

Nu stiu sa uploadez fisiere pe dap.ro

Eu folosesc Total Comander, vreau sa stiu si eu ce date trebuie sa intraduc in urmatoarele sesiuni:

Host name:

User name:
Password: (aici stiu)

Presupunand ca mi-am inregistrat cu numele de Seriox.dap.ro.

Avatar utilizator
sci2tech
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:07 pm

Mesajde sci2tech » Joi Oct 18, 2007 12:03 am

Vezi ca in contul tau (in control panel) ai un buton mare pe care scrie FAQ. Si am eu impresia sau tu confunzi un pic phpromania cu forumul de suport de pe dap :?

nitaioan
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Vin Aug 01, 2008 5:00 pm

Mesajde nitaioan » Vin Aug 01, 2008 5:10 pm

Sunt in cautare de un cont gratuit. Din ce am citit aici despre dap.ro sa inteleg ca nu prea este de incredere?

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Vin Aug 01, 2008 7:07 pm

Nu stiu ce sa spun.

Unii spun ca acum un an dap.ro a "fugit" cu toate site-urile iar acum a revenit in domeniu.

Gandestete si tu; Ei iti ofera gazduire fara reclame gratis.
Crezi ca cineva si-ar face un site din care sa nu castige nimic ?

Nu inteleg de ce nu apelezi la hostingul platit fiindca nu este chiar asa de scump.
Eu am de la myhost cu 5lei/luna si sunt foarte multimit de serviciile lor.
Trafic nelimitat, 150mb spatiu site, 150mb pentru mail-uri.

cornel
Junior Member
Mesaje: 36
Membru din: Mar Aug 05, 2008 4:19 pm
Localitate: craiova

Exact ce nu imi place la un hos

Mesajde cornel » Lun Aug 11, 2008 12:20 pm

1. inregistrarea trebuie aprobata. Daca nu e cineva destul de nebun sa stea in fiecare zi sa aprobe siteuri, tocmai ti-ai pierdut 5 minute din viata incercand sa te inregistrezi

2. FAQ e varza. nu e numai problema dap.ro ci a tuturor hostingurilor gratis. Nu gasesc nicaieri intrebarile care ma intereseaza. De exemplu: ".htaccess este activ?daca nu, de ce?"

Avatar utilizator
sci2tech
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:07 pm

Re: Exact ce nu imi place la un hos

Mesajde sci2tech » Mie Aug 13, 2008 12:56 pm

cornel scrie:1. inregistrarea trebuie aprobata. Daca nu e cineva destul de nebun sa stea in fiecare zi sa aprobe siteuri, tocmai ti-ai pierdut 5 minute din viata incercand sa te inregistrezi

2. FAQ e varza. nu e numai problema dap.ro ci a tuturor hostingurilor gratis. Nu gasesc nicaieri intrebarile care ma intereseaza. De exemplu: ".htaccess este activ?daca nu, de ce?"
Exista un nebun care sta zilnic si aproba :P . Sau respinge pentru ca majoritatea celor ce completeaza un formular cred ca este pus acolo degeaba ("qweeqweqw" etc).
FAQ este completat pe masura ce useri adauga intrebari. Daca nimeni nu a avut curiozitatea sa intrebe, nimeni nu a raspuns.
Pe forumul DAp ai incercat sa intrebi?

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Joi Aug 14, 2008 4:37 pm

1. inregistrarea trebuie aprobata. Daca nu e cineva destul de nebun sa stea in fiecare zi sa aprobe siteuri, tocmai ti-ai pierdut 5 minute din viata incercand sa te inregistrezi


Vrei sa-ti spun ceva... Nimeni nu sta sa aprobe conturile pentru ca acum 3 zile am vrut sa-mi creez un cont si nici acum nu am primit raspuns.

Avatar utilizator
sci2tech
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:07 pm

Mesajde sci2tech » Joi Aug 14, 2008 4:47 pm

Inseamna ca cererea nu ti-a fost aprobata :). Citeste regulamentul si ia in serios acel formular. Te asigur ca il citesc :)

Avatar utilizator
Adry
Senior Member
Mesaje: 245
Membru din: Lun Oct 15, 2007 4:04 pm
Localitate: Alexandria
Contact:

Mesajde Adry » Joi Aug 14, 2008 8:21 pm

Stiam asta dar nu are nici-un motiv sa-mi respinga cererea.
Totul a fost completat ca "la carte".
Exceptie facand nr de tel cu nu vreau sa aiba ei nr meu si am trecut unu la intamplare.

bdamager
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Dum Aug 30, 2009 8:54 pm

Mesajde bdamager » Dum Aug 30, 2009 9:01 pm

vrei sa pierzi timpul incerca dap.ro


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori