Gazduire web

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

Mafios_X
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Apr 04, 2012 5:28 pm

Gazduire web

Mesajde Mafios_X » Mie Apr 04, 2012 5:41 pm

Pachet Standard
Spatiu pe disc 500 MB
Transfer lunar Necontorizat
Conturi FTP Nelimitat
Cpanel
Domenii gazduite Nelimitat
Subdomenii Nelimitate
Domenii parcate 10
Pret lunar 0.50 Euro

Acesta este pachetul cel mai mic, avem si alte de pachete disponibile : hostare . net
Plata prin paypal/sms !



bsorin
Junior Member
Mesaje: 41
Membru din: Dum Oct 08, 2006 9:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bsorin » Sâm Apr 07, 2012 12:16 pm

Aveti PHP (ce versiune), MySQL? Cred că e o idee bună, căutam de mult un host ieftin cu plata pe lună. Dacă dați servicii cât de cât ok (nu trebuie să țină mii de afișări pe zi, doar să mai arăți unui client ceva). Mă interesează detaliile tehnice, puneți-le pe site undeva! Baftă!

Mafios_X
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Apr 04, 2012 5:28 pm

Mesajde Mafios_X » Sâm Apr 07, 2012 12:54 pm

Salut bsorin !

PHP version 5.2.17
MySQL version 5.1.52-cll

Te asteptam cu comanda daca esti interesat! Imediat dupa achitare se activeaza automat.

bsorin
Junior Member
Mesaje: 41
Membru din: Dum Oct 08, 2006 9:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bsorin » Sâm Apr 07, 2012 2:47 pm

Salut,

Am vrut să-mi fac un cont de test (că doar 50 de cenți nu-s un capăt de țară). Totul bine până la plată. Nu știu de unde ați auzit de metoda de a afișa prețul ca fiind suma care intră în buzunatul vostru. E ca și cum te-ai duce la benzinărie și ai vedea că e 1 leu litrul de benzină, ai pune 10 litri și când te duci să plătești afli că de fapt 1 leu e profitul banzinăriei, dar ai de plată și chiria, transportul, costul de producție și salariul angajatului.

Chiar nu-mi pasă că Orange / Voda sunt hoți și pun taxe mari, asta e fix problema voastră și nu ar trebui să explicați asta pe site.

Nu contează că e vorba de 1$ față de 50 de cenți, dar personal nu apreciez deloc metoda asta de reclamă. Sincer o consider fraudă. Ar fi fost mult mai cinstit să faceți $.75 și prețul să fie indiferent de metoda de plată.

PS: iar mail-ul pe care-l trimiteți are o semnătură genială "Signature goes here..." și vine de pe adresa de mail "vladstelistul@live.it", ceea ce-l face o glumă deloc reușită.

Mafios_X
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Apr 04, 2012 5:28 pm

Mesajde Mafios_X » Lun Apr 09, 2012 10:01 pm

bsorin scrie:Salut,

Am vrut să-mi fac un cont de test (că doar 50 de cenți nu-s un capăt de țară). Totul bine până la plată. Nu știu de unde ați auzit de metoda de a afișa prețul ca fiind suma care intră în buzunatul vostru. E ca și cum te-ai duce la benzinărie și ai vedea că e 1 leu litrul de benzină, ai pune 10 litri și când te duci să plătești afli că de fapt 1 leu e profitul banzinăriei, dar ai de plată și chiria, transportul, costul de producție și salariul angajatului.

Chiar nu-mi pasă că Orange / Voda sunt hoți și pun taxe mari, asta e fix problema voastră și nu ar trebui să explicați asta pe site.

Nu contează că e vorba de 1$ față de 50 de cenți, dar personal nu apreciez deloc metoda asta de reclamă. Sincer o consider fraudă. Ar fi fost mult mai cinstit să faceți $.75 și prețul să fie indiferent de metoda de plată.

PS: iar mail-ul pe care-l trimiteți are o semnătură genială "Signature goes here..." și vine de pe adresa de mail "vladstelistul@live.it", ceea ce-l face o glumă deloc reușită.


Astia suntem noi, licentiati, totul in regula; pretul nostru este acela explicand si tva-ul luat de la vodafone/orange/cosmote !
Nu conteaza ce email am eu, cat timp serviciul este online si fara probleme. Nu-mi ascund identitatea sa spun ca am cele mai tari servicii, ca sunt nu stiu ce om si nu stiu ce varsta grea am, astia suntem noi, doresti bine, nu doresti, asta este, inseamna ca nu sunteti si nu puteti fi clientul nostru !
( am tinut sa repet de 2 ori "astia suntem noi" pentru a evidentia oarecum ca nu toti suntem la fel si nici nu ar trebui sa fim )

bsorin
Junior Member
Mesaje: 41
Membru din: Dum Oct 08, 2006 9:05 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bsorin » Mie Apr 11, 2012 12:37 am

Așa e, nu suntem toți la fel. Sunt sigur că nimeni nu se așteaptă să primească un server dedicat pentru 50 de cenți pe lună, sau suport tehnic 24/24. Oferiți servicii unui anumit segment (care personal mi se pare că nu e acoperit), deci e posibil să vă fi orientat bine. Dar poate că ar fi o idee bună să aveți un mail de forma contact@ sau suport@. Cred că sunt metode mai bune de a-ți exprima personalitatea decât a comunica cu niște necunoscuți cu care ai o relație de afaceri printr-o adresă de genul ăsta. E doar un punct de vedere, promit că nu am zis-o cu răutate.

Partea cu diferența dintre prețul afișat și cel real cred în continuare că e nedreaptă, dar nu vreau să-ți spamez topicul. Îl las pe cei care vor încerca serviciul să-și spună părerea, cred că e mult mai importantă decât 50 de cenți în plus (mai ales că există și posibilitatea de a plăti prin PayPal).

Mafios_X
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Apr 04, 2012 5:28 pm

Mesajde Mafios_X » Mie Apr 11, 2012 12:50 am

Imi pare bine ca m-ai inteles si iti multumesc pentru micutul sfat!


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori