doresc ajutor

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

cpanait1971@gmail.com
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mar 03, 2012 8:42 am

doresc ajutor

Mesajde cpanait1971@gmail.com » Joi Mar 08, 2012 12:29 pm

buna ziua.sunt incepator si as dori sa ma ajutati cu citeva sfaturi.vreau sa invat si am nevoie de un host free cu subdomeniu.am luat ceva de la xhost dar nu ma descurc cu instalarea pe server.lucrez cu dreamweaver 8 si vreau sa fac un mic site de prezentare
.am vazut tutoriale dar la mine(cind ma conectez la server (cu filezilla), nu apare public.html.oare trebuie sa fac eu un director(folder)public.html si acolo sa instalez site-ul meu?

Server Ftp costelpanait.uv.ro
Port Ftp 21
Nume Utilizator Ftp costelpanait_u01
Parola Ftp

Manager de Fisiere

IE Ftp Client

Baza de date
Server Baza de Date db2.xhost.ro
Port Db 3306
User Baza de Date costelpanait_u01
Parola Baza de Date
Nume Baza de Date costelpanait_uv_ro01

Manager Baza de Date
PhpMyAdmin

Email
Server POP3 mail.uv.ro
Port POP3 110
Utilizator POP3 costelpanait@uv.ro
Parola POP3

Web Mail
Squirrel Mail
acestea sunt datele mele.

daca vreau sa fac un mic site de socializare ce trebuie sa fac?
ptr a instala un script(elgg)unde trebuie sa instalez?
,dar vreau sa pun pe un server sa vad ce fac.am luat host(dupa cum au spus altii aici de la xhost.ro)si nu ma descurc cu instalarea pe server.
va multumesc anticipat.



bogdan90i
New Member
Mesaje: 4
Membru din: Lun Sep 03, 2012 7:24 pm

Mesajde bogdan90i » Lun Sep 03, 2012 8:01 pm

Ar trebuii sa ai deja un fisier index.html pe site. Acolo pui fisierele pe care le urci si inlocuiesti acel index.html. Mai poti incerca sa intri pe xhost in cont si sa incerci sa te conectezi cu managerul de fisiere oferit de cei de la xhost.


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori