hosting gratuit

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

hosting gratuit

Mesajde dbg1988 » Joi Feb 02, 2012 4:57 pm

salut,

vreau sa fac cateva demo-uri si nu gasesc un hosting gratuit bun... imi puteti recomanda ceva? va rooog... Multumesc!

am incercat deja:
- hostz.ro
- xhost.ro - safe mode on Sad
- ilive.ro
- hosting-gratuit.org
- 50.ro
- hi2.ro - nu am invitatie Sad



dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 1:45 pm

extraordinar....326 afisari si nimeni nu se indupleca sa imi zica? macar un PM...nimic :(

ce oameni :roll:

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Feb 04, 2012 2:14 pm

dbg1988 scrie:extraordinar....326 afisari si nimeni nu se indupleca sa imi zica? macar un PM...nimic :(

ce oameni :roll:


ai citit regulile forumului?

7. nu uita, comunitatea de aici te poate ajuta sa inveti, dar nimeni nu e obligat sa iti raspunda, deci daca nu primesti raspuns nu dispera, cauta in continuare...
Daca insa te exprimi ca pe tarla sau ca un pusti care nu stie limba Română, atunci nu te astepta sa primesti raspunsuri clare, si sper ca rezisti la critica care ti se va aduce.


revenind la subiect, eu nu mai folosesc host free de mai bine de 5-6 ani (din cauza limitarilor impuse de astfel de hosturi + ca acum oricine isi permite macar 1 euro pe luna pentru gazduire) dar uite la o simpla cautare pe nenea google ce da

free web hosting

le-ai verificat pe toate? ce te nemultumeste? ce ai vrea sa iti ofere un host free?

PS. vad ca exista si aici topicuri cu hosturi gratuite, te-ai uitat inainte prin forum?
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 3:50 pm

Da, am citit regulile forumului
Da, am cautat in celelalte postari si la "Gazduire" dar sau sunt foarte vechi si nu mai exista sau sunt pe bani... crede-ma ca am rasfoit tot forumul inainte sa scriu...
Nu m-am purtat necivilizat, am facut doar o remarca la cat de binevoitori sunt multi de aici...

Cunosc limba romana si nu sunt de pe tarla, nu am inteles de ce ai insinuat lucrul asta...

Am cautat pe google si am verificat 50.

si nu toata lumea isi permite....

Multumesc pentru sfat. Remarca mea sugera faptul ca nu cred ca niciunul din sutele de oameni care au vazut post-ul nu foloseste sau nu are cunsotinta de un hosting gratuit si mi se pare aiurea sa nu vrei sa impartasesti...pana la urma asta e scopul comunitatii, nu?

Stima.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Feb 04, 2012 4:27 pm

dbg1988 scrie:Da, am citit regulile forumului
Da, am cautat in celelalte postari si la "Gazduire" dar sau sunt foarte vechi si nu mai exista sau sunt pe bani... crede-ma ca am rasfoit tot forumul inainte sa scriu...
Nu m-am purtat necivilizat, am facut doar o remarca la cat de binevoitori sunt multi de aici...

Cunosc limba romana si nu sunt de pe tarla, nu am inteles de ce ai insinuat lucrul asta...


nu am insinuat nimic, doar te-am intrebat si ti-am citat din regulament.

nu mi-ai raspuns ce anume cauti la un host free, ce asteptari ai si de ce vrei free (cu limitari) cand pentru un pret mic gasesti ceva mult mai bun..
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 5:03 pm

spatiu cam 100 MB
1 baza de date
cont ftp
cam asta mi-ar fi necesar...

ma descurc si cu limitarile, asta e... l-as folosi pentru incarcare demo-uri pentru cateva site-uri pe care doresc sa le prezint. importanta este structura si accesibilitatea, si mai putin eventuale erori si nefunctionalitati datorate limitarilor unui cont gratuit.

si ar mai fi cateva scripturi care doresc sa le testez, nu la modul amanuntit, doar asa sa vad daca e ceva de capul lor sau sunt degeaba la modul grosolan.

nu vreau pe bani ca sa evit contract si bani dati aiurea, cand as folosi acest cont de putine ori...

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde ispas » Sâm Feb 04, 2012 5:09 pm

iti pot gazdui eu site-ul la mine pe reseller,si cu un domeniu si fara,tot asa ma cheama...daca vrei,imi lasi raspuns in acest topic !

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 5:19 pm

ispas scrie:iti pot gazdui eu site-ul la mine pe reseller,si cu un domeniu si fara,tot asa ma cheama...daca vrei,imi lasi raspuns in acest topic !


salut,

mi-ar fi de foarte mare folos :D fara domeniu, sub daca se poate, cu ce nume doresti...

multumesc!

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde ispas » Sâm Feb 04, 2012 5:25 pm

uite,iti dau domeniul stiai.ro ,momentan eu nu-l folosesc si nici in viitorul apropiat : stai.ro/cpanel , username : stiai , password : **** ! :D:D sa imi zici daca nu ai acces,poate ti-a luat-o cineva inainte :D
Ultima oară modificat Sâm Feb 04, 2012 5:36 pm de către ispas, modificat 1 dată în total.

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 5:36 pm

memorat!! sterge repede :D

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde ispas » Sâm Feb 04, 2012 5:37 pm

ok,sa le zici si amicilor tai ca doar pe http://phpromania.net se dau domenii .ro si hosting gratis ! :))
da?te-am pupat,pa !

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 5:40 pm

gata! m-am logat si am schimbat parola. iti trimit PM cu cea noua.

MULTUMESC MUUULT MULT MULT!!

Stiam ca sunt si oameni deosebiti aici :wink:

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Feb 04, 2012 6:16 pm

vezi, daca dai cateva detalii se gaseste cineva sa te ajute :)
referitor la parola, mi-a venit pe rss in clar asa ca recomand pe viitor vb pe privat daca nu vreti sa stie toata lumea parola :D
e ok ca ai apucat sa o schimbi la timp
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dbg1988
Average Member
Mesaje: 50
Membru din: Vin Ian 28, 2011 4:09 pm

Mesajde dbg1988 » Sâm Feb 04, 2012 6:33 pm

msms!! au mai fost cateva incercari esuate de logare imediat dupa ce am schimbat-o :))

muzicianul2012
PHPRomania Supporter
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Mar 03, 2012 12:01 am
Localitate: romania
Contact:

Mesajde muzicianul2012 » Vin Mai 04, 2012 6:10 pm

cum nu ai gasit hosting gratis ca sunt o gramada,cel mai tare mi se pare:

http://www.1freehosting.com/

10 Gb disk space ; 100 Gb bandwidth
Free hosting with PHP, MySQL, cPanel & No ads!


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori