Probleme de host

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

abytza22
Average Member
Mesaje: 105
Membru din: Dum Iun 06, 2010 4:25 pm

Probleme de host

Mesajde abytza22 » Vin Oct 07, 2011 11:24 am

Salutare,

Am probleme cu firma de host, le pica serverele si nu vor sa recunoasca, le trimit mail si imi raspund dupa 20 de ore spunandu-mi ca nu e nicio problema cu serverele lor, dar de fapt sunt picate de doua zile, oameni neseriosi carora nu le pasa de clienti si de afacerile lor.

Stie cineva o companie cu servere in State, suport tehnic prin chat 24/24 de ore, cu angajati carora le pasa de clienti ?

As putea sa platesc undeva la 15$ / luna .



abytza22
Average Member
Mesaje: 105
Membru din: Dum Iun 06, 2010 4:25 pm

Mesajde abytza22 » Vin Oct 07, 2011 11:57 am

Despre HostGator ce parere aveti ?

Oferta lor de VPS suna cam asa :
- Tarif : 20$ / luna (15$ prima luna) ;
- CPU : 0,56 Ghz ;
- RAM : 385 Mb;
- Disk space : 10 GB;
- Bandwidth : 250 GB;
- Locatia serverelor : Houston, Texas.

Plus ca se ocupa ei de traferul bazei de date si a fisierelor , ceea ce ma scapa de o bataie de cap.

Am intrat in panoul de statistici oferite de catre cei de la cheapdomains (firma actuala de host) si imi arata :
- Bandwidth Usage Statistics in MB : 68,987.62 MB , credeti ca din cauza asta au stopat serverul ? pentru ca am un pachet de 3,5 $ / luna shared host ?
Bineinteles ca ei si-au pus in oferta Unlimited Bandwidth, dar cred ca e doar asa de ochii lumii, nu ?

Avatar utilizator
icsfails
PHPRomania Moderator
Mesaje: 165
Membru din: Dum Mai 26, 2002 1:44 am
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde icsfails » Vin Oct 07, 2011 12:12 pm

HG sunt destul de ok. Acolo ai 68GB trafic.
Pot sa iti recomand si intovps.com (servere in US, Romania si Olanda), de 3 ani am la ei cateva si nu am avut nici o problema. Asta daca te descurci sa il configurezisi sa iti faci backupuri, pentru ca e unmanaged

Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Vin Oct 07, 2011 9:51 pm

Salut, ID: serafin.rusu pe yahoo, am hosting la el de peste 8-9 ani, si nu a picat mai mult de 5 ori si timp foarte scurt in toti acesti ani. vorbeste cu el si vezi daca va intelegeti, ca daca vorbesc eu cer comision si nu-ti convine :)

abytza22
Average Member
Mesaje: 105
Membru din: Dum Iun 06, 2010 4:25 pm

Mesajde abytza22 » Sâm Oct 08, 2011 12:54 pm

Am ales sa merg pe mana celor de la HostGator, diferenta e de la cer la pamant intre cele doua companii.
Am avut o problema cu baza de date, era prea mare si primeam eroare cand incercam sa o import, am intrat pe support chat si in 5 minute a intrat un admin si a pus el baza de date.
Viteza cu care se incarca paginile este simtitor imbunatatita, plus ca in momentul in care se face CronJob, durata de executie este pe jumatatea celor de la cheapdomains.
Si am optat pentru pachetul cel mai slab, shared host, de 7$ , o sa trec pe pachetul de VPS care l-am prezentat mai sus peste o luna si va anunt daca se simte diferenta.

XXN
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:41 pm

Mesajde XXN » Mie Noi 30, 2011 8:49 am

sunt si in Romania hostinguri bune , trebuie doar sa cautati:)

XXN
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:41 pm

Mesajde XXN » Mie Noi 30, 2011 2:33 pm

de ce botul asta plaseaza posturi goale?:)

ZeTTu
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 20, 2012 11:46 am

gator da!~

Mesajde ZeTTu » Lun Feb 20, 2012 11:53 am

abytza22 scrie:Despre HostGator ce parere aveti ?

Oferta lor de VPS suna cam asa :
- Tarif : 20$ / luna (15$ prima luna) ;
- CPU : 0,56 Ghz ;
- RAM : 385 Mb;
- Disk space : 10 GB;
- Bandwidth : 250 GB;
- Locatia serverelor : Houston, Texas.

Plus ca se ocupa ei de traferul bazei de date si a fisierelor , ceea ce ma scapa de o bataie de cap.

Am intrat in panoul de statistici oferite de catre cei de la cheapdomains (firma actuala de host) si imi arata :
- Bandwidth Usage Statistics in MB : 68,987.62 MB , credeti ca din cauza asta au stopat serverul ? pentru ca am un pachet de 3,5 $ / luna shared host ?
Bineinteles ca ei si-au pus in oferta Unlimited Bandwidth, dar cred ca e doar asa de ochii lumii, nu ?

Cred ca e singurul site pe care ti-l pot recomanda..in schimb nu iti recomand godaddy pe partea de gazduire...


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori