Cea mai buna oferta de gazduire site :?:

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

sponge001
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Dum Mar 06, 2005 10:55 pm

Mesajde sponge001 » Lun Ian 30, 2006 6:40 pm

Buna la toti

Caut si eu pe cineva la care sami pot gazdui siteurile ca actualii nu prea stiu cei aia client. Am mers la eDomenii si cind au auzit ca am un site cu 26000 de afisari 500 Mb pe disc si 2500 Mb baza de date care a fost lansat acum 30 de zile nu au mai raspuns la mesajele din chat. Se pare ca pachetul ala de 13 $ cu trafic si spatiu nelimitat e pus pentru psihologie si nu pentru clienti. Prin urmare cu ei nu am cum lucra odata ce mau ignorat.

Ce imi recomandati ? Problema cea mare e ca siteul creste pe zi ce trece cu cite 30- 40 Mb si acum lucram la un proiect care va avea cam acelas numar de utilizatori ?

Multumesc tuturor celor care au exprimat parerea si celor care vor face acest lucru in continuare.



carco
Senior Member
Mesaje: 2799
Membru din: Joi Mai 27, 2004 4:36 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde carco » Lun Ian 30, 2006 6:55 pm

26000 de afisari nu e mare branza, e chiar putin. (e mult daca sunt vizitatori unici)
Probabil nu e nimeni dispus sa-ti gazduiasca baza aia imensa (apropo' ce e in ea?) asa ca mai bine te-ai orienta catre un server dedicat.
Programator cu experienta in Magento/ZF, Typo3/Flow3, Symfony, B2B, CRM, ERP, SMB... vand betoniera

sponge001
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Dum Mar 06, 2005 10:55 pm

Mesajde sponge001 » Lun Ian 30, 2006 7:02 pm

em@il scrie:26000 de afisari nu e mare branza, e chiar putin. (e mult daca sunt vizitatori unici)
Probabil nu e nimeni dispus sa-ti gazduiasca baza aia imensa (apropo' ce e in ea?) asa ca mai bine te-ai orienta catre un server dedicat.


Nici nu am vrut sa spun ca 26000/zi e mare treaba faza e ca creste repede. In baza de date sunt vreo 100+ tabele si unele au peste 1 mln de inscrieri In general sunt mesajele utilizatorilor, mesajele din chat , descrierea utilizatorilor din astea.

Avatar utilizator
punctweb
Senior Member
Mesaje: 509
Membru din: Mie Mar 24, 2004 3:32 pm
Contact:

Mesajde punctweb » Lun Ian 30, 2006 10:05 pm

sponge001 scrie:(...) In baza de date sunt vreo 100+ tabele si unele au peste 1 mln de inscrieri In general sunt mesajele utilizatorilor, mesajele din chat , descrierea utilizatorilor din astea.


8O exista un link catre acel site ? chiar sunt curios...

sponge001
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Dum Mar 06, 2005 10:55 pm

Mesajde sponge001 » Mar Ian 31, 2006 12:13 am

punctweb scrie:
sponge001 scrie:(...) In baza de date sunt vreo 100+ tabele si unele au peste 1 mln de inscrieri In general sunt mesajele utilizatorilor, mesajele din chat , descrierea utilizatorilor din astea.


8O exista un link catre acel site ? chiar sunt curios...


Bine nu prea am inteles cine sau ce a cauzat mirarea ta dar presupun ca numarul mare de tabele :)

( Nu l-am pus la evaluare doar am pus linkul la cerere ) Ca detalii fac ASE si am invatat php, Javascript si ceva AJAX din placere. Siteul nu este terminat 100% si sunt sigur ca mai are greseli destule dar oricum cred ca e bine si pina acum.
Ultima oară modificat Joi Feb 02, 2006 2:02 am de către sponge001, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
punctweb
Senior Member
Mesaje: 509
Membru din: Mie Mar 24, 2004 3:32 pm
Contact:

Mesajde punctweb » Mar Ian 31, 2006 6:34 am

A, stai linistit, nu am cerut link-ul pentru a-ti lua site-ul la puricat... :wink: Doar am fost curios sa vad cu ce se poate umple umple o baza de date cu date la ordinul de Giga de text... :)

maximeuan
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Apr 22, 2017 12:43 am

Re: Cea mai buna oferta de gazduire site :?:

Mesajde maximeuan » Sâm Apr 22, 2017 12:46 am

Conform http://www.idealhost.ro, Simplenet pare sa fie cea mai bine cotata in acest moment, doar ca e dedicata siteurilor wordpress.


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori