Caut host bun

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
claus
PHPRomania Supporter
Mesaje: 26
Membru din: Dum Oct 31, 2004 11:17 am
Localitate: Satu Mare
Contact:

CLAUS WEB

Mesajde claus » Lun Ian 17, 2011 1:45 am

ce fel de hosting ai nevoie mai exact WmaS ?

magazin virtual ? site de prezentare ? forum ?

te adresezi celor din Romania ? sau celor din strainatate ?


--
cu respect,
Claudiu Cadar
SysAdmin
http://www.claus.ro/

HQH
PHPRomania Supporter
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mar 26, 2012 2:41 am

Mesajde HQH » Joi Mai 03, 2012 4:14 pm


keen
Senior Member
Mesaje: 254
Membru din: Joi Ian 28, 2010 5:05 pm
Localitate: Br?ila
Contact:

Mesajde keen » Joi Mai 03, 2012 5:52 pm

Am avut host-uri ieftine (50 lei , 30 lei ... ) ... sunt bune pentru site-uri mici. Trebuie in principal sa te axezi pe banda si procesorul care ti se aloca.
Am avut pentru site-ul de la firma (un site mai maricel, continut text , video si foto destul de bogat) un server bussiness (40 € / luna) si cand saream de 20 utilizatori online simultan, pica procesorul.
In privinta bandei, nu a fost problema. A ridicat-o fara sa mi se ceara vreun ban.
Dupa o saptamana de cand au aparut problemele, am propus conducerii sa achizitionam un server dedicat. Acum nu am nici o problema cu site-ul. Merge struna.

Concluzie: daca ai un proiect mic (blog, forum), ia unul la 50 - 60 lei / luna. Daca ai un proiect mare (site cu filme, muzica etc) , incearca sa il tii in pc o perioada apoi, daca scoti ceva din el, ia-ti un server dedicat.


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori